СТОРІНКА МЕТОДИСТА

Вихователь - методист. Хто це?

Вихователь-методист займається методичною роботою та організує весь освітньо - виховний процес в дитячому садку. Якщо коротко, то методист аналізує, планує, організовує, координує, контролює діяльність педагогічного колективу. Разом із завідувачем він керує колективом дитячого садка, беручи участь у добиранні кадрів, у розробленні та впровадженні програм розвитку і педагогічних планів. Організовує співпрацю з іншими дошкільними закладами, школами, дитячими центрами, музеями та ін.

Вихователь-методист проводить ґрунтовну методичну роботу у педагогічному колективі: відкриті заняття для вихователів, семінари, індивідуальні та групові консультації. Крім того, він бере участь у роботі з батьками: готує стенди, папки, що присвячені сімейному вихованню та ін. Робоче місце методиста, як відомо, методичний кабінет. Там кожен педагог може отримати практичну допомогу в організації роботи з дітьми, а батьки можуть проконсультуватися з приводу розвитку дитини, отримати відповіді на питання про педагогічний процес в дитячому садку...

Ще одне завдання методиста, мабуть, найважливіше, - розуміти і правильно оцінювати сили і можливості кожного педагога, знати, що важливо для нього в житті, до чого він прагне, щоб задовольнити потребу кожного педагога в повазі, визнанні та самореалізації.

Вихователь – методист контролює:

·         стан навчально-виховної роботи в різних вікових групах;

·         виконання освітніх програм, запровадження нових освітніх технологій;

·         календарні плани та іншу документацію педагогів;

·         наявність і зберігання дитячих робіт;

·         роботу педагогів щодо підвищення кваліфікації

МЕТА Й ЗАВДАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОГО ВИХОВАННЯ

МЕТА: сформувати національно-свідомого громадянина, патріота, професіонала, людину, якій притаманні особистісні якості і риси характеру , світогляд та спосіб мислення , почуття, вчинки та поведінка, спрямовані на саморозвиток.
ЗАВДАННЯ:
- визнання й забезпечення прав людини;
- усвідомлення взаємозв’язку між ідеями індивідуальної свободи, прав людини та її громадською відповідальністю;
- формування національної свідомості, соціальної активності та професійної компетентності;
- формування політичної та правової культури засобами громадянської освіти;
- розвиток критичного мислення, потреби оволодінні певною професією;
- уміння визначати форми та способи своєї участі в житті суспільства.

Створення системи громадянського виховання в ДНЗ

Мета громадянського виховання дошкільників :

освітня:

•знайомити дітей з національними цінностями українського народу;
•вчити та заохочувати дітей до спілкування українською мовою. Дати знання про те, що українська мова – одна з найдавніших мов світу. Вчити відчувати красу, мелодійність української мови, пишатися нею;
•дати знання про державні та народні символи;
•формувати у дітей поняття про сім’ю, рід, родину;
•знайомити дітей із природним оточенням, з природоохоронною діяльністю в Україні;
•формувати у дітей емоційно-естетичне ставлення до навколишнього світу;
•знайомити дітей із яскравими зразками національного народно-прикладного мистецтва;
•вчити розуміти і поважати споконвічні традиції, звичаї, свята та обряди українського народу;
•формувати у дітей позитивні емоції: радість, відчуття прекрасного під час ознайомлення з народними традиціями, звичаями та оберегами українського народу;
•формувати емоційно-пізнавальну активність дітей;
•дати знання про моральні категорії: добро, справедливість, чесність, правдивість, працьовитість та ін.;
•прилучати дітей до етичних норм спілкування;

виховна:

виховувати:
•почуття гордості за свій рідний край, свою культуру;
•почуття любові й поваги до своїх рідних, свого родоводу, до історії рідного народу, усвідомлення своєї належності до нього;
•інтерес і повагу до народних традицій, звичаїв та обрядів;
•цікавість до народної творчості;
•естетичний смак, любов до народно-прикладного мистецтва;
•гуманне, шанобливе ставлення до культури, вірувань, традицій та звичаїв народів, які населяють Україну, високу культуру міжнаціонального спілкування;
•позитивне ставлення до своєї національної культури;

розвивальна:

розвивати:
•мовлення, увагу, мислення, пам'ять;
•самостійність та ініціативу, творчі здібності;
•спостережливість, уважність;

соціалізаційна:

•розвивати самосвідомість, самооцінку;
•створювати умови для реалізації пізнавальної й соціальної активності дітей;
•формувати почуття належності до певної нації, яке виявляється в етнічному самовизначенні (віднесенні себе до певної етнічної групи).

Система громадянського виховання в ДНЗ сприяє:

1. Всебічному розвитку особистості дошкільника через залучення до духовної скарбниці українського народу.
2. Підвищенню дитячого інтересу до пізнання свого роду, родоводу, до своєї Батьківщини.
3. Створенню творчої атмосфери в колективі.
4. Тісній співпраця педколективу з батьками у справі виховання дітей.
5. Збагаченню освітнього, предметно-ігрового, розвивального середовищ.
6. Сприянню професійному самовдосконаленню педагогів у процесі роботи.

КВІТЕНЬ

Проблемний семінар

«Реалізація компетентнісного підходу до забезпечення гармонійного розвитку особистості»

Колективний перегляд

Группа змішана  –  заняття « Всі професії важливі» - Никифоренко О. В.

Консультації для педагогів

«Проведення спостереження у природі з дошкільниками - вихователь Згребняк В. В.

Оперативний контроль

«Проведення вимірювання щільності та тренуючого ефекту на фізичних заняттях»

Робота з дітьми

1 тур «Крок до олімпу»