Медична сестра - Шевченко Галина Степанівна

Індивідуальні особливості
Період адаптації в колективі дитячого саду у кожного дитяти свій. В одного це виявляється гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), в іншого - порушеннями в роботі кишечнику (замки, проноси), в третього - дратівливістю, плаксивістю, швидкою зміною настрою і так далі. Тому порадьтеся з педіатром, що спостерігає маля, про призначення профілактичних препаратів, які можна застосовувати перед вступом в дитячий сад і в перші тижні перебування в ньому.

Звикаємо до нової обстановки дитячого саду
Постарайтеся ближче до вересня погуляти з дитям біля дитячого саду. Звертайте увагу маляти на дітей, що грають на території дитячого саду, особливо якщо серед них є знайомі і друзі вашої дитини. Ви можете інколи навіть зустрічати їх біля дитячого саду. Поступово, протягом літа, підстроюйте режим дня дитя до режиму дня в дитячому саду, особливо якщо це стосується раннього вставання - не пізніше восьми годин ранку. Після обіду ваше маля повинне спати не менше однієї години або хоч би полежати з книгою або з іграшкою. Відійти до сну слід не пізніше 21 години вечора.

"Домашні завдання" по адаптації до дитячого саду
Необхідно відрегулювати спорожнення кишечнику у дитяти, бажано в уранішні години і в домашніх умовах, інакше ця проблема може стати причиною комплексів у вашого маляти. Оптимальним часом для дефекації є час після сніданку (необхідно постаратися сформувати умовний рефлекс на дефекацію в один і той же час), коли активізується робота кишечнику і максимально виражено просування їжі у напрямі до прямої кишки. Вранці дитяти треба будити з врахуванням часу на неквапливі відвідини туалету після сніданку. Добре також запропонувати йому до сніданку випити натщесерце стакан прохолодної води з додаванням 1--2 ч. л. меду, варення або цукру - якщо на ці продукти у маляти немає алергії. Прохолодна вода також стимулює роботу кишечнику. Для стимуляції дефекації в живлення дітей необхідно ввести продукти, дратівливі кишечник: підсушений чорний хліб, капусту, моркву, буряк, шпинат, кабачки, інжир, фініки, яблука, чорнослив, дині, персики, гарбуз, кефір, рослинні жири і збільшити кількість споживаної рідини до 1,5-2,0 л в день. З раціону дітей треба виключити продукти, що викликають замки: міцний чай, какао, шоколад, гранат, кизил, манну кашу. Обмежити слід чорницю, груші, густі супи, рис, борошняні вироби (білий хліб, піроги, млинці, печиво, макарони). Необхідно навчити дитину користуватися туалетним папером - на той випадок, якщо спорожнення кишечнику відбуватиметься в дитячому саду.
Маля повинне уміти самостійно мити руки з милом і користуватися носовою хусткою. Ось, в принципі, і всі кроки по зміцненню імунітету до дитячого саду.
Ще одна рада – коли приводите вранці дитину в садок, притисніть його (сердечко до сердечка) і постарайтеся передати йому своє тепло. Материнська любов – кращий захист від всіх негод!

Комплекс профілактично-оздоровчих заходів

на літній період

Зміст роботи

Відмітка про вико-нання